Havuz Temizliği

Home  >>  Havuz Temizliği

Bir havuza sahip olmak ve bu tembel yaz günlerinde sıçramanın keyfini çıkarmanın büyük eğlencesi! Bununla birlikte, havuzun bakımı büyük bir iştir ve havuzunuzu temiz tutmak ve iyi görünmek için ciddiye alınmalıdır. Yaprakların ve molozların havuza girip su yüzeyinde biriktiği zaman havuz kirli görünüyor. Bunların hepsinin sık sık temizlenmesi gerekiyor; Havuzun duvarları, döşeme ve basamakları da sık sık fırçalamaya ihtiyaç duyar veya kaygan ve yosunlu dönmeye başlarlar.

Bu makale, havuz temizleme oturumlarınız için aklınızda bulundurmanız gereken bazı temel ipuçlarını kapsar. Bir sonraki havuzunuzu temizlerken kullanabileceğiniz bazı faydalı bilgileri almak için okuyun.

Havuz kiralama, havuz elektrikli süpürge ve yeni başlayanlar için alg fırını içeren bazı havuz temizleme ekipmanlarına yatırım yapmanız gerekir.

Ekipman alındıktan sonra, aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan havuz temizleme çabalarıyla başlayabilirsiniz:

Su yüzeyinde yüzen yaprakları ve diğer pislikleri temizlemek için zımpara ağını kullanın. Havuza bakan çok ağaç bulunmaması şartıyla çok uzun sürmemelidir. Yanınızda büyük bir çöp kutusu bırakın ve atık ağınızı içine boşaltın. Havuzunuzdaki su temiz görünene kadar devam edin.

Havuzun zemini ve duvarları da temizlenmelidir. Yosunlar birikerek havuzun alt ve yanlarına yayılmaya başlar, böylece havuzun tamamını sık sık ovuşturmaya davet edersiniz. Önce havuzun tamamen boşaltılması ve daha sonra uzunca bir saplı fırçalama fırçası kullanılması; Özellikle yüzme havuzları için yapılmış olsun. Havuzun bir ucundan başlayın ve her tarafı diğer ucuna doğru ilerleyin; Sonra virajın etrafında devam edip diğer tarafa doğru devam edin. Duvarlar yapıldıktan sonra, zemini sistematik bir şekilde yanlamasına yoldan geçirebilirsiniz. Havuzunuzda fayanslar varsa, ayrı bir fayans temizleme fırçası almak zorunda kalacaksınız.

Gerçekten temiz tutmak için haftada bir kez havuzunuzu boşaltmanız gerekir. Piyasada havuzun altındaki enkaz ve diğer kirleri emecek otomatik havuz temizleme sistemleri bulunmaktadır. Bu, manuel olarak temizlemenize gerek kalmaksızın size çok fazla emek ve zaman kazandıracaktır. Otomatik havuz temizleme vakumları biraz pahalıdır.

Yüzme havuzlarında, kanalizasyon kanallarının tıkanmasını önlemek için süzgeçler ve filtreler bulunur. Molozlar ve yapraklar periyodik olarak temizlenmesi gereken filtreler ve süzgeçlere yol açmaktadır. Filtrelerin her seferinde değiştirilmesi gerekiyor, bu nedenle havuzunuzu her temizlediğinizde kontrol etmeniz gerekecek.

Havuzunuzdaki suyu da kontrol etmeniz gerekecek; Bu amaçla suyun sert veya yumuşak olup olmadığını kontrol etmek için bir su test kiti satın alabilirsiniz.

Çalışkan bir havuz temizleme programı, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenebileceğiniz temiz ve güzel bir havuz sunar.