Mağaza Temizliği

Home  >>  Mağaza Temizliği

Ne zaman bir moda perakende mağazasına girerseniz, temiz olmasını beklersiniz değil mi? Maalesef bir sürü mağaza sahipleri mağazalarının temizliğine dikkat etmiyor. Herkes gibi, satışlarla da ilgileniyorlar. Ancak ya mağazanızın daha temiz ve daha hoş olduğunu bilseydiniz, ne kadar kazanırsınız? Ticari temizlik hizmetleri, iş alanınızın temiz, düzenli ve keyifli kalmasını sağlamak için seçtiğiniz birçok temizlik hizmetinden sadece biridir.

Temizleme işi niş bir iştir, çünkü belirli bir amacı vardır. Temizlik hizmetlerinin belirli bir hedefi vardır – işyerinizin temiz ve düzenli olmasını sağlamak. Ticari temizliği niş bir iş yapan şey, bir işletmenin özel amacını bilmek her zaman güzel.

Eğer bir tek kişiyseniz, belki kendiniz için iş yapmayı düşünmüştünüz. Bununla birlikte, nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Sonuçta, tam anlamıyla tonlarca işletme arasından seçim yapabilir ve çoğu herkes iş almakta zorlanır – özellikle de bugünün ekonomisinde. Kendine iş yapmaya gelinceye kadar başarılı olmayı hiç beklemeyen herkes, işletmelerinin amacının net olduğundan emin olmalıdır.

Moda perakendecileri temizleme hizmetleri niş bir iş olarak kabul edildiğinden, alanın uzmanı olduklarından yüzde yüz emin olabilirsiniz. Pencere temizleme konusunda uzmanlaşmış bir işletme, pencere ile ilgili tecrübeye sahip olacak ve hiçbir şey yapmayacaktır. Halı yıkamada uzmanlaşmış bir işletme, duvarları yıkamak konusunda çok fazla fark yaratmayabilir. Bununla birlikte, genel temizlik konusunda uzmanlaşmış bir işletme, pencere temizleme, halı yıkama, moping, banyo dezenfeksiyonu ve temizliği ve daha pek çok özellik sunabilir.

 

Favori perakende mağazanız hakkında bir fikrinizi düşünün. Şansınız, giyimine fazla aşık değilsiniz, ancak mağazanın görünümü ve hissi. Favori mağazanıza girdiğinizde muhtemelen bir heyecan ve bir barış duygusu yaşıyorsunuz demektir. Hoş kokuyor ve her şey uygun yerde. Zeminde herhangi bir çöp yok, pencerelerde el izi yok. En gözde perakende mağazanızın tuvaletine girdiğinizde temiz, dezenfekte edilir, kokulu sabunlar, kağıt havluları ve biraz dekorasyon ile stoklanmayacaktır. Birleştirilen bu özelliklerin her biri, bir moda mağazasına girdiklerinde insanların bekledikleri şeydir. Farkında olmadan, bu hoş çevrenin tümü, insanları daha fazla geri dönmek isteyen kılan şey.

Moda perakendecileri için ticari temizlik, bir mağaza sahipinin veya amirin satışları artırmak için başvurabileceği birçok işletme sadece biridir. Bazı insanlar sadece “bakmak” veya “vitrin dükkanı” için bir perakende mağazasına girerler. Dükkan yeterince cazip görünüyorsa, sadece daha fazla bilgi almak için geri gelip nihayetinde bir alışveriş yapabilirler. Hedef, mağazanın müşterilerinizin geri gelmesini sağlayacak kadar davet ettiğinden emin olmaktır.

İçine girdiğiniz temiz olmayan bir mağazanın resmini yapın. Mağaza tonlarca müthiş ürünle doluysa da dağınık ve kirli. Şimdi, aynı mağazanın temiz olduğunu, aromalar kokulu olduğunu ve organize olduğunu hayal edin. Her şeyin nasıl değiştiğine dikkat edin. Duyularınıza hitap eden perakende mağazasından satın alma olasılığınız yüksektir.

Elbette satışları artırmaya yardımcı olmanın başka yolları da var. Profesyonel temizlik işlerini yapmaktan başka, güler yüzlü bir personelin ve eğitimli personelinizin olması gerekir. Çalışanlar mağazanın genel temizliğine katkıda bulunmak için yardımcı olmalıdır. Dükkanınızı temiz tutmaya yardımcı olmanın bir yolu, müşteri hizmetleri masasının altına küçük çöp kutuları yerleştirmektir. Hatta temizlik amacıyla küçük bir şişe temizlik maddesi ve bazı kağıt havluları masanın altında tutmak isteyebilirsiniz. Bazı elle temizleme maddesi ayarlamak, mağazanızın bir “mikropsuz bölge” olduğunu müşterilerinize bildirmenin bir başka yoludur.

Şaşırtıcı bir şekilde, tüm moda perakendecileri zamanlarını ve paralarını ticari temizliğe değil. Bazıları basitçe kendilerini temizlerler, bu da paradan tasarruf etmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, özellikle mağazanızın çok fazla trafiği varsa, kendiniz yapmak yorucu ve zaman alıcı olacaktır. Günün sonunda fark edebileceğiniz bazı şeyler arasında skuff işaretleri (neyse ki profesyonel ekipmanlarla çıkartılabilir), çöp, çeşitli yerlerde askı, zemine düşürülmüş giysiler, yiyecek (muhtemelen), içecekler Kirli, böcekler (dışarıdan gelen ve dışarıdaki), pencerelere ve kapılara el baskısı, tuvalette iğrenç haberciler vb.).

Mağazanız ne kadar büyük olursa, karışıklık da o kadar büyük olur. Mağazanızın en üst konumda kalmasını sağlamak için haftada en az birkaç kez temizlik yapılması gerekir. Dükkânınız dağınık ve kirli olmasına izin verirseniz, kimse zamanlarını pis bir ortamda geçirmek istemeyeceği için satışlarda ciddi bir düşüş fark edeceksiniz. Müthiş ürünleriniz olmasına rağmen, müşterileriniz aynı öğeleri başka yerlerde daha hoş bir ortamda bulacaklarına ikna olacak.

Gördüğünüz gibi moda perakendecileri için Ticari temizlik kesinlikle bir niş işidir çünkü tek bir şeyle ve yalnızca bir konuda uzmanlaşır: mağazanızın müşterilerin daha fazla geri gelmesini sağlayacak kadar keyifli olmalarını sağlar. Sonuçta, bu sizin ve çalışanlarınız için daha az stres ve çalışma anlamına gelir ve kaçınılmaz olarak daha fazla iş odaklanmanıza yardımcı olur.