Otel Temizliği

Home  >>  Otel Temizliği

Otel temizliği, çoğu müşterilerin seçtikleri otel seçiminde söz konusu olduğunda dikkat çektiği bir konudur ve açık nedenlerden ötürü budur. Bir otel sahibi iseniz veya bir otelin yönetimini yaparsanız, otel temizliği sadece endüstrinin standartlarına uygun olmanızı sağlamakla kalmaz, ayrıca size yardımcı olabilecek önemli bir özelliktir çünkü otel odalarınızı temiz ve düzenli tutmanız gerekir. Müşterilerin temelini kurmak. Bu aynı zamanda mevcut müşterilerin diğer potansiyel konuklara tavsiyeleri kazanmanın en iyi yollarından biridir.

Otel temizleme yöntemleri aslında birçok işyeri için benzerdir. Çoğunlukla, ya kurum içi bir temizlik personeline sahip olabilirsiniz ya da bu ihtiyaçlara yardımcı olabilecek bir temizlik şirketi kiralayabilirsiniz. Çoğunlukla, otellerin temizlenmesinde daha deneyimlidir, çünkü temizlik prosesini etkin bir şekilde sistemleştirmede yeterli uzmanlığa sahiptir. Ayrıca, saygın bir temizlik şirketi, genellikle, mülkünüz üzerindeki belirli alanları temizleyebilen deneyimli bir kadroya sahiptir.

Normalde kirli nevresimler (örtüler, yatak takımı ve havlu gibi) temizlik görevinde çıkarılmalıdır. Sahipleri bunu düzenli olarak yapmaya zorlayacak bir endüstri düzenlemesi bulunmamakla birlikte, kuruluş sahipleri için bu uygulamaya uymaları son derece tavsiye edilir, çünkü genellikle sağlık ve temizlik garanti edilmektedir. Kirli çarşaflar çıkarıldıktan sonra, bir yenilenmiş ve temiz takılmış kağıt yerine kullanılmalı ve yorgan ve battaniyenin de değiştirmeleri olmalıdır.

Bu yapıldığında, dikkatinizi banyoya odaklamanız gerekir. Yapmanız gereken ilk şey tezgahın üstünde, aynalarda ve duş alanınızın duvarlarında püskürtmektir. Ayrıca, tuvalet koltuklarını ve / veya diğer yüzeyleri temizlerken temiz bezlerin bir ön koşul olduğunu unutmamalısınız. Havluları, tuvalet malzemelerini ve kuruluşunuzun sağladığı diğer eşyaları değiştirmeniz de önemlidir. Bunu yaptıktan sonra, odayı toplama işlemine devam etmeniz gerekir. Mümkün olduğunca, enkazdan ve vakumdan gerektiği gibi kurtulmanız gerekir.

Kuşkusuz, otel temizliği, kuruluşunuzun endüstride iyi bir konumda olmasını sağlamada önemlidir. Çünkü bu belirli iş kolunda, sanitasyon ve hijyenik uygulamalar sizi müthiş tavsiyeleri verebilir veya tam tersi.